PaedDr. Václav Homolka

Senátor parlamentu ČR za volební obvod č.5 Chomutov

29.5.2008 | Klášterec nad Ohří

Zahájení lázeňské sezóny

1212695555.jpg

Nová turistická a lázeňská sezóna roku 2008 odstartovala 17. května velkolepou oslavou "Svěcení minerálních pramenů".

celý článek »

 

19.5.2008 | Klášterec nad Ohří

,,Jaro Evropy 2008“

1211209835.jpg

Základní škola Školní z Klášterce nad Ohří připravila v místním kině komponovaný program pod názvem: „Jaro Evropy 2008“
V úvodu vystoupili žáci nižšího stupně a představili jednotlivé země vlastnoručně kreslenými vlajkami. Poté několik žáků vystoupilo s písněmi v národních jazycích států EU. Následovala vědomostní soutěž s názvem: „Co víte o EU?“

celý článek »

 

5.1.2008 | Klášterec nad Ohří

Zákony pro lidi

1203028748.jpg

O spokojenosti se zákony a s vymáháním práva a spravedlnosti se u nás nedá hovořit. Sám mám v této oblasti pochybnosti, neboť příliš časté rozdílné verdikty soudů nesvědčí o jejich dobré práci. Proto si také uvědomuji, že tvorba zákonů musí probíhat na základě konzultací s odborníky i veřejností tak, aby byly pro lidi srozumitelné a přiměřené jejich životním podmínkám a možnostem. Aby se například občané nepozastavovali nad tím, že pokuta za nenalepenou dálniční známkuje mnohokrát vyšší než za jízdu přes křižovatku na červenou. Také nesmí docházet k tomu, aby se do jednoho zákona vlepovala nesmyslně novela zákona zcela jiného, vyhovující pouze určité úzké skupině, tzv. přílepka. Určitě podpořím systémové změny soudnictví za účelem rychlejšího rozhodování. K tomu všemu je však potřeba mít politickou vůli a tu podle mne současné složení Senátu nemá. I to byl jeden z dalších důvodů mé kandidatury.

 

4.1.2008 | Klášterec nad Ohří

Je práce učitelů a pedagogů adekvátně oceňována a uznávána naší společností?

1203028884.jpg

V roce 1980 jsem absolvoval PF v Ústí nad Labem a nastoupil jako učitel na SOU strojírenské v Klášterci nad Ohří. Učení mi bylo povoláním i posláním zároveň. Společensky šlo o profesi uznávanou, finančně to mohlo být lepší, zvláště, když také manželka byla učitelkou. Úroveň platů však nedosahovala takových rozdílů jako dnes a učitelé často za symbolickou odměnu nebo i zdarma vedli různé sportovní a kulturní kroužky, kde se mohli mladí lidé pobavit a seberealizovat. Učitelé byli více v kontaktu s žáky i mimo školu a rodiče většinou plně respektovali a uznávali jejich autoritu. Dobře si vzpomínám na pobyt ve škole v přírodě, sportovní výjezdy nebo profesní soutěže zručnosti učňovské mládeže na Slovensku.

celý článek »

 
 

Copyright © 2007 Beaver Site Studio Graphic - všechna práva vyhrazena

webdesign, code by Rony

php, redakční systém by Martin Žaloudek