PaedDr. Václav Homolka

Senátor parlamentu ČR za volební obvod č.5 Chomutov

Vysvědčení rozdáno, letní prázdniny začaly

Banner_Podeko.jpg
Děti si včera šly pro vysvědčení, končil školní rok. Dnešním dnem počínaje začínají prázdniny a letos budou dokonce o tři dny delší. V září přivítá žáky nový ministr školství, kandidát se ale zatím hledá. V ulicích měst bylo možno včera ráno spatřit nervózní, leč svátečně naladěné děti, které, s kytkou a složkou na vysvědčení v ruce kráčely do školy.

U řady zmíněných škol včera hlídkovali policisté, dohlížející na bezpečnost dětí na přechodech. Odpoledne a večer byly na hlavních tazích z měst dopravní zácpy, většina rodin odjížděla na letní dovolenou.
»Jako vysloužilému učiteli by mi prázdniny nemusely nic říkat, ale mám dítě školou povinné, tak jsem rád, že si trošku odpočine. Navíc manželka je učitelka, takže bude doma více klidu a pohody,« uvedl pro Haló noviny senátor Václav Homolka (KSČM) s tím, že na učitele je poslední dobou vyvíjen stále větší nátlak, neboť je málo žáků a pedagogům se vyhrožuje, že budou bez práce. »Prázdniny jsou dobou odpočinku, zejména starší učitelé musí déle regenerovat své síly,« mínil Homolka a doplnil, že i o prázdninách učitelé často podnikají společné »učitelské« dovolené. »V deset hodin dopoledne máme i o prázdninách hlavní velkou přestávku na kafíčko,« uzavřel s úsměvem Homolka a dodal, že prázdniny má spojeny především s veselými zážitky.
Naopak na ministerstvu školství to stále veselé není, zatím tam vládne bezvládí. Designovaný premiér Jiří Rusnok však vytrvale hledá nového šéfa školského resortu. Ministru školství v demisi, Petru Fialovi, coby nestraníkovi sice nabídl, aby v čele ministerstva pokračoval, ten to ale odmítl. Odstupující ministr novinářům řekl, že by byl rád, kdyby jeho nástupce zapracoval především na kariérním řádu učitelů a také pokračoval v přípravě strategie vzdělávání do roku 2020.

zobrazeno 1492x, vytvořeno 30.6.2013 19:48

 

Copyright © 2007 Beaver Site Studio Graphic - všechna práva vyhrazena

webdesign, code by Rony

php, redakční systém by Martin Žaloudek