PaedDr. Václav Homolka

Senátor parlamentu ČR za volební obvod č.5 Chomutov

Po volbách: V klášterecké radě usednou čtyři strany

chomutovsky_denik.gif
Klášterec nad Ohří - Pro sport a zdraví, KSČM, Hnutí otevřená radnice a ČSSD. Tak bude vypadat nová rada Klášterce nad Ohří pro následující čtyři roky.

Složení rady celkem odpovídá výsledkům komunálních voleb, kde drtivé vítězství zaznamenala strana stávající starostky Kateřiny Mazánkové Pro sport a zdraví. Do celkově tří křesel za ní usedne mimo starostky ještě Petr Hybner a Štěpán Kostelník. Komunisté si od minulých voleb polepšili o jeden mandát v zastupitelstvu a v radě budou mít dvě místa, na které vybrali Václava Homolku a Jaroslava Ježka. Právě Ježek bude podle všeho pravděpodobně příštím místostarostou Klášterce.

Po jedné pozici má Hnutí otevřená radnice, za které se radním stane Josef Suchý, a ČSSD, kde radním bude Stanislavem Pechoušem.

Koalice o velikosti zastupitelstva

Mluvit o klasické koalici je ale podle slov starostky nepřesné. „S trochou nadsázky chceme koalici o velikosti celého zastupitelstva. Jde nám o to, aby se na chodu města podílel každý a abychom mohli pracovat pro město jako celek, nejen jako nějaká úzká skupinka lidí," řekla. Nově tak budou některé komise a výbory sedmičlenné a zastoupeny v nich budou všechny politické strany a hnutí. Ty dosud měly pět až šest členů a nebylo v nich zastoupeno celé zvolené politické spektrum. „To je jeden z kroků, kterými chceme do práce pro město zapojit všechny zvolené strany. Věříme, že tu bude klid a město se tím posune dál," vysvětlila starostka.

Tento přístup vítají i komunisté. „Samozřejmě takový přístup podpoří klid a městu jedině pomůže," řekl zastupitel Jaroslav Kohout z KSČM a stále ještě tajemník městského úřadu.

Komise a výbory? Úplně jasno není

A jak to vypadá s obsazením výborů a komisí? Finančnímu výboru bude předsedat Štefan Drozd ze SsČR, funkci předsedy kontrolního výboru může získat Vladimír Klíma. Ten se k nabídce ale ještě nevyjádřil. Jaké pozice obsadí Strana zelených zatím není zcela jasné.

Prohlášení na zastupitelstvu

Které cíle a jaký směr zvolí „koalice" pro následující roky se podle slov starostky dozvíme už brzy. „Chystáme programové prohlášení, kde stanovíme mj. naše priority a na co bychom se chtěli příští čtyři roky zaměřit. S největší pravděpodobností je odprezentujeme na prvním zasedání nového zastupitelstva, které proběhne 6. listopadu," řekla starostka na závěr.

zobrazeno 954x, vytvořeno 23.10.2014 12:05

 

Copyright © 2007 Beaver Site Studio Graphic - všechna práva vyhrazena

webdesign, code by Rony

php, redakční systém by Martin Žaloudek